rezerwacja wizyty blog
zapoznaj sie z naszymi promocjami!

Blog

Regeneracja paznokci - manicure japoński

Manicure japoński, to zabieg znany w Japonii już od 400 lat. Jego początki sięgają do japońskich arystokratek, które szukały metody na idealnie gładkie i błyszczące paznokcie, które jednocześnie byłyby naturalne. Odkryto, że nacieranie płytki odpowiednimi substancjami daje spektakularny efekt. Płytka paznokcia staje się gładka, błyszcząca i zdecydowanie mocniejsza.

A jak to wygląda dzisiaj?

W dzisiejszych czasach, manicure japoński to jeden ze sposobów na odratowanie kruchych, łamliwych często rozdwajających się i zniszczonych paznokci. To właśnie z Japonii, dotarł do nas zestaw past, stosowany w gabinetach kosmetycznych. W pudełeczkach znajdują się gęste pasty oraz dołączone są specjalne szczoteczki służące do nakładania preparatów.  Pasty w swoim składzie  zawierają  naturalne składniki odżywcze, m.in. witaminy A + E, keratynę, pyłek pszczeli, krzemionkę z Morza Japońskiego. Manikiurzystka przy okazji manicure klasycznego, wciera pasty w płytkę paznokcia jedną mieszankę po drugiej. Brzmi dobrze, prawda?  Wcieramy w paznokcie samo dobro! Jednak Nails&Face swoim klientom, zaleca wykonywanie manicure japońskiego, nie czyściej niż co 10 dni. Dlaczego? Problem tkwi w samym „pocieraniu” szczoteczki o płytkę paznokcia. Zaraz po pierwszym zabiegu paznokcie, rzeczywiście stają się mocniejsze, a nawet  przestają się rozdwajać. Klienci zachwyceni efektem, chcą szybko powtórzyć zabieg. Jednak jeśli powtórzymy proces „pocierania” kilkukrotnie w zbyt krótkich odstępach czasowych, efekt może być zupełnie odwrotny od zamierzonego. Nasze paznokcie mogą się  stać bardziej osłabione, ponieważ sam proces „pocierania”, jest dość inwazyjny dla płytki. Nails&Face w trakcie przerw w stosowaniu stylizacji hybrydowych, proponuje swoim klientom właśnie manicure japoński, jako jeden ze skutecznych sposobów regeneracji.  

Kiedy nie powinno się wykonywać manicure japońskiego?

Zdecydowanie odradzamy wykonywanie manicure japońskiego, zaraz po zdjęciu przedłużonych paznokci  żelem lub akrylem. Płytka paznokcia, jest wtedy bardzo cienka wiec zabieg manicure japoński nie będzie wtedy należał do przyjemnych. W takich przypadkach Nails&Face doradza kuracje regeneracyjną, metodą IBX (pisaliśmy o tej kuracji na naszym blogu Paznokciowa odbudowa).

Manicure japoński, ile trwa i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg jest przyjemny i trwa około 60 minut. W pierwszej kolejności manicurzystka wykonuje klasyczny manicure a w drugiej części zabiegu, wciera wspomniane pasty w płytkę paznokci. Efekt? Paznokcie wyglądają jak pokryte bezbarwnym lakierem, a mocne nabłyszczenie utrzymuje się przez około półtora tygodnia (może też trwać dłużej, wszystko zależy od rodzaju i stanu naszych paznokci). Co ważne! Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się malować paznokci. Przede wszystkim dlatego, że lakier po prostu nie będzie się utrzymywał na tak mocno nabłyszczonej i natłuszczonej płytce, ale też po to, by pozwolić paznokciom się zregenerować.

W Nails &Face  zabieg manicure japońskiego to koszt 70 zł. 
Zapraszamy do rezerwacji wizyty.

Podaruj
Kartę
Nails&face
Salon
przyjazny
Panom