rezerwacja wizyty blog
zapoznaj sie z naszymi promocjami!

Blog

Domowe SPA dla Twoich stóp

Często wieczorem nasze stopy są zmęczone, opuchnięte i obolałe. Nic dziwnego, spędzamy na nich całe dnie a nie rzadko zdarza się , że pokonują kilometry biurowych korytarzy  na wysokich obcasach. Która z nas nie zna tego uczucia, kiedy po całym dniu  wraca do domu i jedyne o czym marzy, to….pochodzić boso. Dlatego warto  zadbać o stopy i poświęcić im trochę czasu i uwagi, zwłaszcza, że jako uzupełnienie profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, możemy to zrobić w domowym zaciszu. Nails&Face podpowiada jak zrobić domowe SPA dla stóp!

Przygotowanie

Pierwszym etapem jest przygotowanie stóp i paznokci do zabiegu.
W tym celu musimy dokładnie zmyć lakier i przyciąć równo paznokcie. Pamiętajmy, by nie zaokrąglać ich kształtu - unikniemy w ten sposób efektu wrastania ich w skórę.

Kąpiel stóp

To świetny sposób na relaks dla zmęczonych  stóp a przy okazji zmiękczymy skórę. Każda z nas  bez problemu może znaleźć w swojej kuchni  lub  łazience produkty,  które można wykorzystać do kąpieli stóp. 

Co możemy dodać do wody?

Kąpiel z solą - pozwoli zmiękczyć naskórek. Możemy wybrać sól odświeżającą, leczniczą, relaksującą  (do kupienia w drogeriach) lub po prostu zwykła sól kuchenna i dodać kilka kropel ulubionego olejku.

Kąpiel z sodą - w misce rozpuszczamy 5-6 łyżek sody. Soda oczyszczona pomaga zmiękczyć twardą skórę pięt. To także świetny środek dezynfekujący - codzienna kąpiel stóp w wodzie z sodą pomoże zwalczyć ich nadmierne pocenie się.

Kąpiel ziołowa - w zależności od problemu, do kąpieli możemy wybrać różne zioła. Nadmierną potliwość pomoże nam zwalczyć kąpiel z tymiankiem, rozmarynem i lawendą. Napar z mięty lub czarnego bzu przyniesie ulgę odparzonym stopom, na poranione stopy najlepsza będzie kąpiel z szałwią, korą dębu albo skrzypem polnym. Jeśli zaś  stopy są zmęczone po długim i ciężkim dniu, najlepsza będzie kąpiel z rumiankiem. Szklankę ostudzonego naparu z ziół wlewamy do miski w ciepłą wodą.

Kąpiel odżywcza - potrzebujemy 1 łyżeczkę miodu, 1 łyżeczkę mydła w płynie, 2 łyżeczki olejku ze słodkich migdałów - wszystkie składniki dodajemy do wody i mieszamy. Miód ma działanie antybakteryjne, dzięki czemu doskonale oczyści stopy. Olej z migdałów pomoże je nawilżyć.

Kąpiel odświeżająca - do ciepłej wody dodajemy sok z 1 cytryny, 2 łyżki oliwy, 2 łyżki tłustego mleka, łyżeczkę cynamonu.

Kąpiel nawilżająca - potrzebujemy 1/4 szklanki ciepłej wody, 1/4 szklanki wyciśniętego soku z cytryny, 1/4 szklanki mleka, 2 łyżeczki oliwy z oliwek i szczyptę cynamonu. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Po zabiegu skóra stóp będzie doskonale nawilżona.

Kąpiel dla suchych stóp - do wody dodajemy 3 szklanki soku z ananasa i 1/2 szklanki mleka kokosowego. Taka kąpiel przyniesie ukojenie mocno wysuszonej skórze stóp.

Zaczynamy! Do miski z ciepłą wodą dodajemy wybrane składniki, siadamy  wygodnie w fotelu i  wkładamy  nogi do kąpieli. Ważne!  woda nie może być zbyt gorąca, ponieważ wysoka temperatura dodatkowo wysuszy skórę naszych stóp. Kąpiel powinna trwać 15-20 minut. Dla lepszego  odprężenia, doradzamy spokojną muzykę i świece zapachową. Relaks gwarantowany!

Tarkowanie i peeling

Kolejnym krokiem, o ile to konieczne, jest tarkowanie stóp. Ważne! Martwy naskórek ścieramy  tylko z podeszwy stopy w miejscach gdzie mamy widoczne zrogowacenia. Do tego zadania najlepiej wykorzystać  drewnianą tarkę do stóp (do nabycia w drogeriach). Tarka do pedicure powinna być dwustronna - jedna strona drobnoziarnista i druga  gruboziarnista. Dwa rodzaje grubości tarki pozwalają na pozbycie się zrogowaciałego naskórka (strona gruboziarnista) a następnie wygładzenie powierzchni stóp (strona drobnoziarnista). Ważnym  etapem domowego pedicuru jest peeling po regenerującej kąpieli, który poprawi krążenie krwi i wygładzi skórę. Peeling również możemy wykonać korzystając ze składników, które znajdziemy w domu.

Peeling z soli morskiej- mieszamy 1/2 szklanki soli morskiej, 3/4 szklanki śmietany i kilka kropli naturalnego olejku zapachowego. Taki peeling jest gruboziarnisty, nie należy go więc wykonywać zbyt często, ponieważ może to prowadzić do mocnych podrażnień skóry.

Peeling cukrowy - mieszamy łyżkę cukru drobnoziarnistego, 1/2 łyżeczki cynamonu i 2 łyżki miodu. Przygotowaną masą delikatnie masujemy stopy okrężnymi ruchami.

Peeling makowy - 1/3 szklanki maku, 2 łyżki oliwy, 1 łyżka skrobi ziemniaczanej, 1 łyżka cukru, 2 łyżki soku z cytryny.

Po spłukaniu peelingu stopy smarujemy grubą warstwą kremu nawilżającego. Warto na kilka minut (lub nawet na całą noc) założyć skarpetki, bo ciepło ułatwia wchłanianie dobroczynnych składników zawartych w kremie. Przy bardzo przesuszonej skórze stóp, doradzamy położenie grubej warstwy maści z wit. A (do kupienia w aptekach).

Pamiętajmy jednak, że warto regularnie umawiać się na pedicure do profesjonalisty. Kosmetyczka  podczas zabiegu pedicuru dokładnie oczyści nasze stopy z nadmiaru  zrogowaciałej skóry, drobnych i uciążliwych odcisków, nada piękny kształt paznokciom oraz wytnie skórki. W gabinetach kosmetycznych, do pedicuru używane są kosmetyki o dużym stężeniu mocznika (kosmetyki dostępne tylko do użytku profesjonalnego), co pozwala na  głębsze i dokładniejsze  złuszczenie zrogowaciałego naskórka na podeszwie stóp.

Nails&Face swoim klientkom doradza wykonywanie zabiegu pedicuru przynajmniej raz na 6 tygodni w okresie zimowym  oraz raz na 4 tygodnie w okresie  letnim.  

Domowe SPA dla stóp zdecydowanie warto  zrobić, choćby ze względu na fakt, że ta część ciała często bywa przez nas  zaniedbana. A tylko systematyczna pielęgnacja domowa z uzupełnieniem o profesjonalną proponowana w gabinetach, pozwala na długo zachować młody wygląd  naszych stóp, zapobiegać wysuszaniu się skóry, rogowaceniu naskórka, czy powstawaniu nieestetycznych pęknięć. Dlatego codzienne smarowanie stóp nawilżającym kremem warto raz w tygodniu uzupełnić o bardziej rozbudowany pielęgnacyjny rytuał.

Podaruj
Kartę
Nails&face
Salon
przyjazny
Panom